Saturday May 27, 2017


A penny actually costs 1.4 cents to produce
  Posted by: Digg on Apr 22nd, 2006 3:06 AM
The U.S. government is currently wrestling with the problem that they actually lose money every time they produce a penny. As the problem persists, it could end up costing a lot more. Any solutions out there? The Treasury Dept. needs you!

Read More

View All Articles